4 Paź / 2017

Inauguracja roku akademickiego w WSDTS w Krakowie

2 października dla Wyższego Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego
w Krakowie był dniem uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18. Jutrznia, uroczysta Eucharystia, inauguracja w auli seminaryjnej oraz wspólny obiad to najważniejsze punkty dnia, który rozpoczyna w naszej wspólnocie czas intensywnej nauki i formacji.

O godzinie 10 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Rozmus, radca generalny z Rzymu, który również tego dnia rozpoczął wizytację nadzwyczajną w naszej wspólnocie. Uroczystość zgromadziła ponadto księży inspektorów: ks. Adama Parszywkę z Krakowa, ks. Andrzeja Wujka z Warszawy, ks. Romana Jachimowicza z Piły oraz ks. Jarosława Pizonia z Wrocławia. Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się oficjalna część inauguracji w auli seminaryjnej. Po słowach powitania, ks. Dariusz Kozłowski – dyrektor i rektor WSDTS przedstawił sprawozdanie za miniony rok akademicki. Następnie ks. dr Tadeusz Rozmus wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Aktualność duszpasterstwa młodzieży we współczesnej Europie. Sytuacja, wyzwania i strategie”.

Ks. Adam Parszywka złożył życzenia i podziękowania ks. Janowi Krawcowi wieloletniemu wykładowcy prawa kanonicznego, który w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Dostojny Jubilat dziękował Panu Bogu i zgromadzeniu salezjańskiemu za dar powołania i możliwość jego realizacji w charyzmacie św. Jana Bosko. Swoje słowo
w imieniu zaproszonych gości skierował ks. dr hab. Arkadiusz Baron – dziekan wydziału Teologicznego UPJP2 oraz ks. Inspektor Jarosław Pizoń.  Inauguracje zakończył wspólny obiad.

Tekst: Jakub Marek SDB
Foto: A. Sroka SDB, R. Tsyganiuk SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend