4 Paź / 2017

Inauguracja roku akademickiego w WSDTS w Krakowie

2 października dla Wyższego Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego
w Krakowie był dniem uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18. Jutrznia, uroczysta Eucharystia, inauguracja w auli seminaryjnej oraz wspólny obiad to najważniejsze punkty dnia, który rozpoczyna w naszej wspólnocie czas intensywnej nauki i formacji.

O godzinie 10 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Rozmus, radca generalny z Rzymu, który również tego dnia rozpoczął wizytację nadzwyczajną w naszej wspólnocie. Uroczystość zgromadziła ponadto księży inspektorów: ks. Adama Parszywkę z Krakowa, ks. Andrzeja Wujka z Warszawy, ks. Romana Jachimowicza z Piły oraz ks. Jarosława Pizonia z Wrocławia. Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się oficjalna część inauguracji w auli seminaryjnej. Po słowach powitania, ks. Dariusz Kozłowski – dyrektor i rektor WSDTS przedstawił sprawozdanie za miniony rok akademicki. Następnie ks. dr Tadeusz Rozmus wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Aktualność duszpasterstwa młodzieży we współczesnej Europie. Sytuacja, wyzwania i strategie”.

Ks. Adam Parszywka złożył życzenia i podziękowania ks. Janowi Krawcowi wieloletniemu wykładowcy prawa kanonicznego, który w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Dostojny Jubilat dziękował Panu Bogu i zgromadzeniu salezjańskiemu za dar powołania i możliwość jego realizacji w charyzmacie św. Jana Bosko. Swoje słowo
w imieniu zaproszonych gości skierował ks. dr hab. Arkadiusz Baron – dziekan wydziału Teologicznego UPJP2 oraz ks. Inspektor Jarosław Pizoń.  Inauguracje zakończył wspólny obiad.

Tekst: Jakub Marek SDB
Foto: A. Sroka SDB, R. Tsyganiuk SDB