8 Paź / 2017

Ksiądz Radca wśród nas!

Czym chciałbyś się podzielić? Jak się czujesz? Czy w swoim życiu salezjańskim jesteś szczęśliwy? – to pytania na które poszukiwaliśmy odpowiedzi prowokowani przez księdza Tadeusza Rozmusa SDB – radcę regionalnego, jednego z najbliższych współpracowników Księdza Generała. Przebywał on w naszej wspólnocie w dniach 2-6 października.

Wizytacja radcy to wizytacja nadzwyczajna. Odbywa się ona co sześć lat i jest czasem dokonania szczególnego namysłu nad jakością życia salezjańskiego i sposobem funkcjonowania danego dzieła. Ksiądz Tadeusz Rozmus SDB przybył do naszej wspólnoty już 1 października, by dzień później uczestniczyć w uroczystej inauguracja roku akademickiego, a wieczorem – podczas uroczystych nieszporów – rozpocząć wizytację i wygłosić konferencję wprowadzającą. Już na samym początku z ust księdza radcy jasno wybrzmiało, iż jego przyjazd nie ma na celu kontroli naszego funkcjonowania, lecz jest motywowany chęcią spotkania oraz bliższego poznania całej wspólnoty i każdego współbrata z osobna.

Z tego względu przez pięć dni spotykaliśmy się z Księdzem Radcą podczas Eucharystii, gdzie głosił nam Słowo Boże, podczas modlitw, posiłków, przy kawie, sprzątaniu i wszędzie tam gdzie przebywaliśmy. Każdy z nas odbył też indywidualną rozmowę, w czasie której była okazja do wzajemnego dzielenia się radościami i troskami dnia codziennego. Ksiądz Radca rozmawiał też z naszymi profesorami, pracownikami, a także odbiorcami naszego posłannictwa.

Po pięciu dniach posiadał już obraz naszej wspólnoty. Poznał nas do tego stopnia, iż podczas konferencji na zakończenie wizytacji potrafił wykazać nasze dobre strony, oraz te punkty nad którymi należy pracować. Posiadając ogromne doświadczenie przekazał nam wskazówki w jakim kierunku mamy się rozwijać i do czego dążyć. Czas wizytacji był czasem wzajemnego ubogacania się.

Tekst: Akacjusz Cybulski SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend