16 Paź / 2017

W ślad za Karolem Wojtyłą

Zgodnie z coroczną tradycją, w drugą sobotę października, odbyła się Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły – Robotnika. Już po raz XIII pokonaliśmy drogę, jaką przed laty pokonywał młody student – Karol Wojtyła podążając do zakładów chemicznych Solvay.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 w kościele św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Po krótkiej modlitwie i powitaniach, z flagami w rękach i śpiewam na ustach wyruszyliśmy na pielgrzymkowy szlak. Podczas naszej pątniczej drogi zatrzymywaliśmy się w miejscach związanych z Karolem Wojtyłą między innymi przy domu Jana Tyranowskiego na ul. Różanej, przy domu Karola Wojtyły przy ul. Tynieckiej 10, obok kapliczki pw. Św. Trójcy przy ul. Twardowskiego, którą Karol Wojtyła mijał codziennie w drodze do pracy. W kamieniołomie na Zakrzówku odprawiliśmy drogę krzyżową.

Po krótkim postoju, odpoczynku i posileniu kawą czy herbatą, wyruszyliśmy na ostatni etap pielgrzymowania, który zawiódł nas do Sanktuarium Jana Pawła II. W drodze rozważaliśmy tajemnice radosne różańca świętego, polecając Bogu, przez ręce Maryi intencje każdego z pątników.

Na zakończenie, o godzinie 14:00, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Tadeusz Rozmus SDB – radca regionalny Towarzystwa Salezjańskiego, zaś Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Tekst: Akacjusz Cybulski SDB
Foto: Damian Mackiewicz SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend