31 Paź / 2017

Weekend na śpiewająco

Raz do roku nasz seminaryjny chór „Canticum” uczestniczy w weekendowych warsztatach muzycznych. Tym razem w dniach 27-29 października udaliśmy się do Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach, aby tam pracować nad naszymi głosami pod kierownictwem Pana mgr Andrzeja Korzeniowskiego prodziekana wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej – Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Dyrygenta Chóru Wawelskiego.

Po całorocznej pracy postanowiliśmy nieco odświeżyć nasz repertuar. W piątek po dotarciu, na pierwszej próbie zostaliśmy nieco z nim zapoznani. Doszły do niego m.in. takie pieśni jak: „Salveto centies”, „Akt pokutny” oraz „Pan zstąpił z nieba” .

Sobota była dla nas dniem intensywnej pracy. Rozpoczęliśmy jednak ten dzień od najważniejszego punktu, czyli Eucharystii. Następnie podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy zajęcia z Panem Andrzejem Korzeniowskim – grupa basów oraz z ks. Dariuszem Skowronem SDB, który prowadził zajęcia sekcyjne z głosami tenorowymi. Zajęcia te były przeplatane spotkaniami z Panią Katarzyną Słotą-Marciniec wykładowczynią Akademii Muzycznej z Krakowa. Przeprowadziła ona dla nas wykład dotyczący działania naszego głosu oraz prowadziła indywidualne zajęcia z emisji głosu. Oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia, pani Katarzyna zaskoczyła nas swoją niesamowitą osobowością, otwartością oraz wielką radością.

Niedzielę rozpoczęliśmy wspólnymi modlitwami, a tuż po nich miała miejsce ostatnia próba i najważniejszy punkt, który był zwieńczeniem naszych trudów. Była to oprawa muzyczna na niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11:00, która odbyła się w kaplicy szkolnej Salezjańskiego Ośrodka. Warsztaty zakończyliśmy obiadem.

Tekst: Paweł Gulka SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend