8 Gru / 2017

Święty nie tylko dla dzieci

6 grudnia to dzień radości, dzień zdominowany przez kolor czerwony, dzień w którym starsi i młodsi obdarowywani są podarkami, które z tradycją przynosi święty Mikołaj. W naszej wspólnocie zakonnej również miało miejsce wielkie świętowanie!

Świętowanie rozpoczęliśmy w kaplicy. Podczas Mszy świętej modliliśmy się za współbraci przeżywających swoje imieniny w listopadzie i grudniu, prosząc dla nich o obfitość bożych łask i dary Ducha Świętego. Po Uczcie, która miała miejsce przy stole eucharystycznym, udaliśmy się na refektarz czyli zakonną stołówkę. To właśnie tam odbyły się kolejne punkty wieczoru.

Na początku Ksiądz Dyrektor złożył życzenia imieninowe solenizantom, a następnie zjedliśmy imieninową kolację. Zgodnie z tradycją 6 grudnia do dzień świętego Mikołaja. Nie mogło go więc zabraknąć w naszym gronie. Jak każdego roku, o jego obecność zatroszczyli się współbracia kursu III. Jednak powstało pewne zamieszanie, bowiem odwiedziło nas… dwóch Mikołajów. Było to zamierzone. Organizatorzy braterskiego wieczorku ukazali kontrast między współczesnym, rozrywkowym Mikołajem, skupił się jedynie na dobrej zabawie, a prawdziwym świętym Mikołajem dbającym o tradycje i przybywającym z drobnymi upominkami. Aby je dostać, każdy z kursów musiał zaśpiewać piosenkę. Wieczór, który spędziliśmy razem, był przebogaty w śmiech i dobrą zabawę.

Tekst:Damian Mackiewicz SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend