11 Gru / 2017

Święty wśród dzieci

Dnia 9 grudnia udaliśmy się z wizytą do Domu Dziecka prowadzonego przez Siostry Służebniczki NMP w Chrzanowie. Było to szczególne spotkanie, ponieważ dzieci odwiedził ważny gość – św. Mikołaj. Od samego początku atmosfera przepełniona była ogromną radością z obecności takiej cudownej postaci.

Każde z obecnych dzieci chciało podejść i chociaż chwilkę poopowiadać Mikołajowi o sobie. Nie brakowało pięknych śpiewów, wierszyków oraz bardzo dobrych odpowiedzi na zadawane przez Świętego dzieciom pytania. Po rozdaniu upominków wspólnie zwiedziliśmy dom, w którym mieszkają wychowankowie. Każdy z podopiecznych chciał się pochwalić swoim pokojem oraz zainteresowaniami. Po spotkaniu ze św. Mikołajem odbyły się mecze w piłkarzyki, piłkę nożną oraz rozmowy. Naszą wizytę zakończyliśmy kolacją. Grupa dzieci odwiedziła także nasz salezjański dom na Łosiówce już w niedzielę, 10 grudnia. Tu pokazaliśmy im jak mieszkamy i studiujemy, pograliśmy w piłkarzyki oraz był czas na herbatę i miłą rozmowę. Oby te nowe relacje owocowały dla dobra dzieci!

 

Patryk Bombiak SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend