16 Sty / 2018

Bożego Narodzenia dalsze świętowanie…

Jako salezjanie we współpracy ze wspólnotami Ziemią Boga i Rodziną Boga zorganizowaliśmy coroczne kolędowanie i jasełka na Łosiówce już po raz ósmy!

14 stycznia na sali teatralnej zgromadziły się całe rodziny z dziećmi. Przybyły też siostry karmelitanki z grupą dzieci z Sosnowca. Dało się spotkać też wielu salezjanów, którzy odśpiewali i zatańczyli „Wołka i osiołka” oraz mnóstwo gości! Całość poprowadziła Agnieszka Kruszyna z Ziemi Boga oraz Dorotka i Mietek Michalscy z Rodziny Boga. Za zespół odpowiadała odpowiedzialna z diakonię muzyczną w Ziemi Boga, Karolina Młynek. W jasełkach wzięły udział dzieci ze scholii oraz ministranci. Do przygotowania poczęstunku, sali, nagłośnienia, dekoracji zaangażowało się wiele ludzi dobrej woli, którym należy się podziękowanie.

Całość rozpoczęliśmy odśpiewaniem kolędy oraz modlitwą. Potem były jasełka, do których dzieci przygotowywały się przez 3 miesiące. Dalej nie zabrakło konkursów, zabaw, możliwości do śpiewania kolęd przez dzieci, do tworzenia własnych utworów, kolorowania …

Piękne stroje dzieci, cudnie przygotowana sala, suto zastawione stoły, uśmiechnięte twarze rodziców i dzieci, przyjazne rozmowy, a przede wszystkim wspólna modlitwa i nieustanna radość Bożego Narodzenia wytworzyły rodzinną atmosferę całej wspólnoty Kościoła zgromadzonego w tym czasie na Łosiówce.

Wszystkim zaangażowanym należą się serdeczne podziękowania, a szanownych gości trzeba zaprosić na kolejny rok, by śpiewać Bogu chwałę!

Tekst: Damian Okroj SDB
Foto: Michał Michalski / Ziemia Boga

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend