3 Mar / 2018

Duchowe odrodzenie

Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować na najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego, jakimi są męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Dlatego w piątkowy wieczór, 2 marca, przeżyliśmy w naszej wspólnocie miesięczny dzień skupienia.

Skupienie miesięczne rozpoczęliśmy Misyjną Drogą Krzyżową Prześladowanych przygotowaną i poprowadzoną przez Salezjański Wolontariat Misyjny. W rozważania męki i śmierci Chrystusa były wplecione świadectwa prześladowanych chrześcijan m.in. z Meksyku, Peru, Turcji, Kanady, Nigerii, Republiki Środkowoafrykańskiej, Sudanu, Syrii i Iraku. Pokazuje to jak wielu naszych braci i sióstr potrzebuje naszego wsparcia, szczególnie modlitewnego.

Następnie zebraliśmy się w kaplicy, aby wysłuchać konferencji ks. Witolda Majchera. Ks. Witold poruszył temat grzechu. Zwrócił uwagę, że w dzisiejszym świecie łatwo jest stracić poczucie grzechu, a dopiero uświadomienie sobie swojej grzeszności pozwala w pełni doświadczyć i otworzyć się na przyjęcie Bożego miłosierdzia. Po konferencji nastąpił czas na sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu, który zakończyły ćwiczenia dobrej śmierci.

Zwieńczeniem dnia skupienia była poranna, sobotnia msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Robert Bieleń. Miesięczne skupienie było czasem duchowego odrodzenia dla każdego z nas.

Tekst: Adrian Arkita SDB
Foto: Damian Mackiewicz SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend