19 Mar / 2018

Wzór pokory i pracy!

Ksiądz Bosko zawierzył nasze Zgromadzenie nie tylko Maryi, jako głównej patronce, św. Franciszkowi Salezemu, od którego nosimy nazwę, ale też naszym patronem jest św. Józef, którego uroczystość obchodzimy 19 marca.

Ewangeliści nie przekazują nam zbyt wiele o świętym Józefie. Na kartach Pisma Świętego nie wypowiedział żadnego zdania. Wiemy, że był głową Świętej Rodziny i to na nim spoczywał obowiązek utrzymania Jezusa i Maryi. Pracował jako cieśla, stąd św. Józef jest także patronem wszystkich pracujących.

W naszej wspólnocie uroczystość św. Józefa jest dniem wdzięczności dla szanownych Pań i Panów, którzy pracują w naszym domu. Nasi pracownicy wkładają każdego dnia wiele serca, aby nam żyło się jak najlepiej, za co bardzo im dziękujemy! Wyrazem tej wdzięczności była uroczysta Eucharystia sprawowana w ich intencji, której przewodniczył ks. Józef Marszałek, dzisiejszy solenizant. Natomiast kazanie wygłosił ks. Andrzej Król, wskazując postacie świętych, które w sposób szczególny naśladowały św. Józefa. Ksiądz Andrzej zaznaczył, że dla nas św. Józef powinien być wzorem ojca i wychowawcy. Kolejnym punktem świętowania był wspólny obiad z naszymi pracownikami.

Święty Józef niech dla nas wszystkich będzie wzorem poświęcania się dla innych i sumiennego wypełniania swoich codziennych obowiązków.

Tekst: Adrian Arkita SDB
Foto: Akacjusz Cybulski SDB, Krzysztof Jaskólski SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend