22 Mar / 2018

SMS Kraków u Księdza Bosko!

21 marca to pierwszy dzień wiosny oraz dzień wagarowicza. Trzeba przyznać, że uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana wybrali najlepszą opcję na uczczenie tych ważnych wydarzeń. Przybyli do naszego seminarium na dzień skupienia w ramach wielkopostnej refleksji.

Najpierw zostali przywitani przez kl. Patryka Bombiaka SDB. Następnie kl. Damian Okroj SDB pomógł młodym przygotować się do spowiedzi świętej poprzez krótki rachunek sumienia. Salezjanie byli na posterunku i spowiadali przybyłych sportowców. Potem był najważniejszy moment, czyli Eucharystia, której przewodniczył ks. wikariusz inspektora Marcin Kaznowski SDB, a oficjalnego przywitania dokonał ks. Witold Majcher SDB. W kazaniu ks. Wikariusz zachęcił do dokonywania właściwych wyborów w życiu oraz trwania przy Bogu mimo porażek, które się ponosi. Jak powiedział: „Sukces jest utkany z porażek”. Pochwalił wiarę oraz obecność 150 sportowców, którzy zechcieli ten dzień przeżyć z Bogiem. Potem, w ramach dnia skupienia, odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Po tym ważnym wydarzeniu młodzi piłkarze zagrali mecz z salezjanami. Nie był to łatwy pojedynek, choć w ostateczności młodzież wygrała mecz 3:2, ale salezjanie dali wspaniałą lekcję kibicowania! Po meczu był czas na salezjański bigos. Tak zakończyliśmy nasze skupienie.

Wszystko zaczęło się 31 stycznia, tego roku. Pani dyrektor Katarzyna Gubernat spotkała się z ks. Dyrektorem i poprosiła o takowy dzień skupienia. Przełożony się zgodził! Zatem można śmiało powiedzieć, że to ks. Bosko zaprosił młodzież na wielkopostne skupienie do swego domu! To jest świadectwo działania Pana Boga i posługiwanie się nami, duchowymi synami ks. Bosko, do realizacji powierzonego nam charyzmatu. Dziękujemy całej Szkole oraz zapraszamy za rok, by salezjanie mogli szaleć (SMS) z młodzieżą dla chwały Bożej!

Tekst: Damian Okroj SDB
Foto: Adrian Sroka SDB / SMS Kraków

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend