16 Maj / 2018

Radosne świętowanie Rodziny Salezjańskiej

Już po raz kolejny, 14 maja, mogliśmy przeżywać lokalne święto naszej Rodziny Salezjańskiej wraz z Siostrami Salezjankami.  A to wszytko za sprawą liturgicznej  uroczystości św. Marii Dominiki Mazzarello – współzałożycielki Córek Maryi Wspomożycielki. Oprócz Eucharystii nie zabrakło czasu na rozmowy i śpiewy, które były przepełnione radością ze wspólnego spotkania.

Najważniejszym elementem naszego świętowania w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie była Eucharystia, której przewodniczył ks. Adam Paszek. Podczas kazania podkreślił wagę świętości w naszym życiu, powołując się na najnowszą adhortację papieża Franciszka. Nasza świętość – wspomniał kaznodzieja – powinna być przepełniona radością i entuzjazmem, bo to jest bardzo ważny element naszej salezjańskiej posługi młodzieży.

Wagę wspólnotowych inicjatyw, spotkań, modlitwy i pracy w radosnej atmosferze podkreślił ks. Piotr Pawelec, który jest dyrektorem w pobliskiej szkole prowadzonej przez salezjanów. Wyraził radość, że to właśnie Siostry niejednokrotnie dają przykład jak należy dbać o jedność i współpracę naszych wspólnot, co wynika z naszego charyzmatu.

Bardzo ciekawym punktem tego wydarzenia były rozmowy w czasie kolacji. Już po raz kolejny byliśmy mile zaskoczeni gościnnością,  życzliwością i otwartością Sióstr. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania, które rozweseliło nasze serca. Z powodu takiej atmosfery nie dziwi pragnienie wspólnotowego przeżywania świąt i uroczystości w ramach naszej Rodziny Salezjańskiej.

Tekst: dk. Marcin Giemzik SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

[srizonfbalbum id=71]