25 Maj / 2018

Uroczystość Wspomożycielki!

„Gdy serce łamie się, Twa dobroć pomoc śle, osłaniaj z nieba nas potęgą łask”. Matka naszego Pana, już od czasów księdza Bosko czczona była przez salezjanów jako Wspomożycielka Wiernych. Nie dziwi więc fakt, że jej uroczystość w naszej wspólnocie obchodzona była w sposób wyjątkowy.

Od samego rana nie brakowało powodów do radości, których w ciągu dnia przybywało. Wspólnie odśpiewana jutrznia, kawa i pączki po śniadaniu, wspólnotowe zabawy (łącznie z meczem diakoni kontra reszta świata), różaniec i uroczysty obiad – czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie tego dnia?

Momentem szczytowym naszego świętowania była oczywiście wieczorna Eucharystia. Był to moment wyjątkowy, nie tylko ze względu na celebrowaną uroczystość w której towarzyszył nam chór seminaryjny. Dodatkowych powodów do wzruszeń dostarczyła nam obecność ks. Jana Wilkołka, który w tym roku obchodzi sześćdziesiątą rocznicę święceń. W ten sposób wdzięczność naszej wspólnoty za obecność Wspomożycielki w historii zgromadzenia nabrała konkretnego wymiaru właśnie w świętowaniu tego wspaniałego jubileuszu. Nie bez przyczyny mawia się, że to Maryja przyprowadza kandydatów do zgromadzenia, jej też wstawiennictwo przyczynia się do wytrwania w powołaniu. Dlatego za wszystkich powołanych, tych którzy już złożyli śluby i tych, którzy dopiero myślą o wstąpieniu do Towarzystwa Salezjańskiego wołamy: Auxilium Christianorum, ora pro nobis!

Tekst: Adam Cieślak SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend