22 Paź / 2018

Spotkanie na Szczycie!

„Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” 2 Tm 2,3

W sobotę, 20 października odbyła się pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza z inspektorii krakowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na górce. Również klerycy w raz z ks. Andrzejem Królem udali się tam, aby zaanimować spotkanie ministrantów i lektorów.

Wszystko rozpoczęło się w sanktuarium, przed obrazem Szczyrkowskiej Pani, gdzie ks. Marek Dąbek przywitał wszystkich, którzy przybyli, by wspólnie w skupieniu i radości spędzić czas. Następnie salezjanie przeprowadzili próbę śpiewu przed Mszą świętą. Po Eucharystii zjedliśmy wspólny posiłek, po którym odbyły się krótkie zabawy na placu przy Sanktuarium. Po popołudniu udaliśmy się kolejką gondolową na Skrzyczne, gdzie mimo trudnych warunków atmosferycznych, odbyły się drużynowe rozgrywki w salezjańską chusteczkę. Po zaciętej rywalizacji zostały rozdane nagrody. Zwycięzcami okazali się ministranci z Krakowa – Pychowic. Wszystko zakończyło się wspólną modlitwą.

Wyjazd kleryków  na to spotkanie miał także wymiar powołaniowy. Nasza obecność i świadectwo  mają duży wpływ na rozeznanie drogi powołania szczególnie w środowisku służby liturgicznej.

Tekst. Krzysztof Papierz SDB
Foto: Krzysztof Papierz SDB, Paweł Pełka SDB

Fotorelacja