31 Paź / 2018

Warsztaty chóru Canticum

Ks. Lemoyne, biograf świętego Jana Bosko, pisał o nim:
„Potrafił nieźle radzić sobie z organami i fortepianem; ćwiczył śpiew i grę w oparciu o metody wybitnych nauczycieli, a jego głos pozwalał mu na harmonijne wykonywanie śpiewów »zawierających nawet wysokie C drugiej oktawy«”.

Podobnie i dla nas, duchowych synów księdza Bosko, muzyka i śpiew są bardzo ważne. Okazją do doskonalenia naszych umiejętności są coroczne warsztaty muzyczne dla chóru Canticum. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 26-28 października w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Pracą nad naszymi głosami kierował dr Andrzej Korzeniowski, prodziekan wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie oraz dyrygent Chóru Wawelskiego.

Pracowaliśmy w dwóch grupach, tenorzy wraz z ks. Dariuszem Skowronem SDB, natomiast basy i barytony z Panem Andrzejem. Zajęcia przeplatane były spotkaniami dotyczącymi emisji głosu, które poprowadziła Pani Katarzyna Słota-Marciniec – wykładowczyni Akademii Muzycznej z Krakowa.

Zwieńczeniem warsztatów była oprawa muzyczna na Mszy świętej, która odbyła się w kaplicy szkolnej w Ośrodku Salezjańskim. Był to piękny czas, który na pewno nie został zmarnowany. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi, Pani Katarzynie i księdzu Dariuszowi za włożone serce i przekazaną nam wiedzę.

Tekst: Dominik Kruszyński SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Fotorelacja