8 Sty / 2019

Hej kolęda… kolęda…

Uroczystość Objawienia Pańskiego, znana pod nazwą Trzech Króli to wspaniały moment, by przedłużać radość Bożego Narodzenia. Najpierw Orszak Trzech Króli, kolęda w naszym seminarium i wreszcie Kolędowanie na Łosiówce, połączone z jasełkami!

Godzina 15.00 na salezjańskiej Sali teatralnej na Łosiówce dźwięczała brzmieniem rozmów, śmiechów i w końcu kolęd. Wspólnoty Ziemia Boga, Rodzina Boga oraz scholanki i ministranci przygotowali wspólne Kolędowanie. W trakcie zaprezentowano jasełka pt. „Szopa pod brzozami”. Dzieci, rodzice i salezjanie wspólnie przygotowali przedstawienie autorstwa pani Dorotki Michalskiej, naszej parafianki. Historia Bożego Narodzenia została przeniesiona na grunt współczesnego człowieka, rodziny i wspólnoty. Kolędowanie prowadzili państwo Michalscy oraz Marta Dutczak. Ks. Proboszcz Jerzy Szkiert SDB przywitał wszystkich organizatorów, aktorów oraz miłych Gości. Poprowadził modlitwę oraz sam zaśpiewał partie kolędowe sprzed lat. Można było usłyszeć wykonanie kolędy „Cicha noc” w różnych językach. Kolędowaniu towarzyszył także ks. Rektor Dariusz Kozłowski SDB. Dzieci miały okazję do gier, zabaw, konkursów oraz śpiewania kolęd na scenie. Kolędowanie zgromadziło wiele rodzin, parafian i młodzieży. Nie brakowało ciasta, kawy, herbaty oraz tradycyjnego połamania się opłatkiem. O godzinie 18.00 kolędnicy modlili się na Mszy świętej, animowanej przez studentów Ziemi Boga. Tak zakończyło się świętowanie Objawienia Pańskiego!

Kolędowanie stało się cudowną okazją do radowania się narodzeniem Chrystusa w świecie, Kościele i ludzkich sercach! Łosiówka po raz kolejny stała się miastem Betlejem, na którą światło gwiazdy przyprowadziło wiele wierzących serc, wdzięcznych Bogu za Jego wcielenie i objawienie się!

Zapraszamy na kolędowanie w przyszłym roku! Niech nikogo nie zabraknie! Wszystkim Kolędnikom życzymy wiernego trwania przy Chrystusie i Jego błogosławieństwa oraz dobrego roku 2019!

Tekst: Damian Okroj SDB
Foto: Piotr Rutkiewicz

Fotorelacja