11 Sty / 2019

Kibicu! Zło dobrem zwyciężaj!

W sobotę, 5 stycznia, na Jasną Górę pielgrzymowali kibice z całej Polski. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Zło dobrem zwyciężaj”.

Kilka tysięcy kibiców zebrało się w Częstochowie już po raz jedenasty. Nie zabrakło na tej pielgrzymce również przedstawicieli naszej wspólnoty. Na Jasną Górę wybrali się klerycy Patryk Bombiak i Paweł Pełka, którzy na co dzień, przypatrują się i pomagają w pracy kapelanowi sportowemu.

W czasie kazania, organizator pielgrzymki ks. Jarosław Wąsowicz SDB, odwoływał się do życia i śmierci dwóch wielkich postaci. Przypomniał zebranym kibicom życie oraz przesłanie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Po Mszy świętej, która została odprawiona w kaplicy Cudownego Obrazu odbyło się tradycyjne poświęcenie barw. Jak zauważają organizatorzy, z roku na rok, przybywa kibiców, którzy pragną poświęcić i powierzyć swoje kluby, rodziny oraz Polskę opiece Maryi, Królowej Polski. W trakcie spotkania odbyły się również spotkania poświęcone księdzu Jerzemu oraz Witoldowi Pileckiemu. W tym roku, wyjątkowo kibice udali się wspólnie pod pomnik bł. Jerzego Popiełuszki, gdzie wspólnie modlili się za Polskę i jej przyszłe losy.

Może się wydawać, że kibice niewiele mają wspólnego z ideałami życia chrześcijańskiego. Jednak pielgrzymka jest dobrą okazją do promowania wśród kibiców i ich rodzin tych wartości, aby na co dzień w swoich środowiskach, klubach, stadionach mogli być przykładem życia dla innych, podobnie jak czyli to bł. Jerzy Popiełuszko i Witold Pilecki.

Tekst: Paweł Pełka SDB
Foto: 12zawodnik.pl, NI-FO Marcin Folmer

Fotorelacja