2 Lut / 2019

Don Bosco najwyższą marką!

Świętym i świetnym dniem dla Rodziny Salezjańskiej jest 31 stycznia! Salezjanie, salezjanki i młodzież świętują uroczyście wspomnienie świętego Wychowawcy z Turynu!

Na Łosiówce świętowanie rozpoczęło się o 17.00 uroczystą Eucharystią, podczas której kazanie wygłosił ks. Andrzej Gołębiowski SDB. Podkreślił wartość marki, jaką jest „don Bosco”. Rozpoznawalna marka w całym świecie. Jej treścią jest miłość do drugiego człowieka, zwłaszcza młodego. Ks. Bosko był wpatrzony w Jezusa Eucharystycznego i Maryję Wspomożycielkę, stąd też czerpał odwagę do spoglądania ludziom w oczy. Wszystek wysiłek podejmowany przez ks. Bosko w XIX wieku zmierzał do urzeczywistniania Ewangelii w świecie. Nawet pokój wybudował tak, by móc ciągle patrzeć na młodzież. Boga widział w młodzieży i mówił, że ona jest najświętszą sprawą! We mszy świętej wzięło udział wielu przyjaciół Świętego: salezjanie, salezjanki, profesorowie naszego seminarium, michalici i michalitki, salezjanie współpracownicy, siostry Służebniczki NMP z wychowankami, studenci, Ziemia Boga, Rodzina Boga, ministranci, młodzież z SALTROM-u, grupa młodzieży z Pszczyny, ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i wiele innych wspaniałych serc! Podczas procesji z darami wniesiono obraz z wizerunkiem Świętego, który będzie wisiał w kościelnej zakrystii. Po Mszy świętej był czas na ucałowanie relikwii ks. Bosko.

Potem wszyscy byli zaproszeni na wspólna kolację, salezjański bigos, kakao, coś słodkiego. Była salezjańska fotobudka oraz czas na gry i zabawy. Nie brakowało muzyki, rozmów i spotkań! Na auli można było wysłuchać stand up’u kl. Krzysztofa Wasiaka SDB, który dał radości co nie miara, bawiąc zgromadzonych kabaretowymi tekstami. Następnie grupa salezjanów przedstawiła krótko śpiewaną historię ks. Bosko i jego trzech wychowanków, a na koniec porwali wszystkich piosenką „Religia, miłość, rozum te trzy…”. I w końcu nastał moment najbardziej emocjonalny i pełen napięcia – czyli tombola, gra, którą ks. Bosko organizował dla chłopców w dniu swych imienin! Prowadził ją ks. Adam Paszek SDB, prorektor ds. studiów wraz z ks. Dyrektorem Dariuszem Kozłowskim SDB. Można było wygrać wiele ciekawych nagród. Każdy wracał do domu z jakimś nawet najskromniejszym prezentem. Choć, trzeba przyznać, że wszyscy, którzy przyjaźnią się z ks. Bosko, otrzymali już główną nagrodę.

Uroczystość Świętego Ojca i Nauczyciela młodzieży zgromadziła wielu cudownych i radosnych ludzi, którzy są włączeni w wielką Rodzinę ks. Bosko. Całość zakończyła się wspólną modlitwą, odśpiewaniem apelu oraz błogosławieństwem. Salezjanie zapraszają na przyszły rok oraz zachęcają do radosnego przeżywania codzienności w duchu ks. Bosko, który gwarantuje wysoką jakość życia wśród najlepszych marek świata! Bo najlepiej z nami – SALEZJANAMI!

Tekst: Damian Okroj SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Fotorelacja