23 Lut / 2019

Powołani do bycia szczęśliwymi czyli powołaniówka w Kielcach

Wszyscy jesteśmy powołani do szczęścia. A największe szczęście daje nam życie z Bogiem w powołaniu salezjańskim. Nie mając prywatnego samochodu, nie mając kobiety, czy mężczyzna może być szczęśliwy?

Takie i inne problemy poruszyliśmy w Kielcach na weekendzie powołaniowym. Wszystko rozpoczęliśmy w sobotę 16 lutego spotkaniem z chłopakami z Liturgicznej Służby Ołtarza, poza meczem w piłkę nożną, mieliśmy czas na różne i budujące rozmowy. Następnie o 19:00 uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowo-walentynkowej razem wspólnie z młodzieżą. Był to czas różnych zabaw i modlitwy. Na końcu spotkania kl. Dawid Wilkos powiedział słówko do oratorianów.

W Niedziele na każdej Mszy Świętej podczas kazań, które głosił diakon Łukasz Burnicki, dzieliliśmy się swoimi świadectwami. Po Eucharystii o godzinie 10:00 kl. Patryk Chmielewski poprowadził spotkanie z młodzieżą, która przygotowuje się do bierzmowania. Po godzinie 16:00 kl. Maciej Sokalski i kl. Grzegorz Kurpias uczestniczyli w spotkanie z osobami, które się modlą za księży i kleryków Zgromadzenia Salezjańskiego. Po siedmiu Mszach i po różnych spotkaniach mogliśmy choć zmęczeni, ale za to bardzo szczęśliwi wrócić do seminarium.

Tekst: Dawid Wilkos SDB
Zdjęcia: Mateusz Papierz SDB

Fotorelacja