27 Lut / 2019

Salezjanie wicemistrzami Polski

Ostatnia sobota zaczęła się nam przed wschodem słońca. O 5:00 rano już siedzieliśmy w busie, by ruszyć w podróż, której finału nikt się nie spodziewał! O 10:30 zagraliśmy nasz pierwszy mecz w turnieju. To był wygrany mecz z przyszłymi mistrzami Polski!

Turniej XI Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Halowej odbywał się w Warszawie na Starych Bielanach w Centrum Rekreacyjno-Sportowym i w Szkole Podstawowej nr 263. Miało uczestniczyć 20 zespołów z całego kraju. Dotarło osiemnaście. Rozgrywki w czterech grupach i ekspresowe mecze po 10 min ze zmianami hokejowymi. Wyszliśmy z naszej grupy z pierwszego miejsca. Mieliśmy jeden remis. Wygrać z nami chcieli kielczanie, lublinianie, studencki roku propedeutycznego z Warszawy i redemptoryści. Nikomu się nie udało.

W ćwierćfinale wygraliśmy z seminarzystami z Pelplina 3:1; w półfinale po bezbramkowym remisie w karnych pokonaliśmy WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 3:1. Finał należał do WSD Kielce! Wygrali zasłużenie 4:1. Tak oto wróciliśmy do domu z pucharem wicemistrzów kraju. Dla nas jednak zwycięski okazał się Dominik Nowak SDB, który otrzymał tytuł najlepszego bramkarza w Polsce (oczywiście wśród seminarzystów).

Życzymy wszystkim dobrego spędzania czasu rekreacji, bo, jak widać, przynosi to dobre owoce!

Zespół piłkarski WSD TS w Krakowie