21 Maj / 2019

Nauczaj tego, w co uwierzysz – 6 nowych diakonów

„Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to, co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz, i pełnij to, czego będziesz nauczać”. Te właśnie słowa usłyszało w sobotę sześciu alumnów naszego seminarium.

W minioną sobotę w naszej wspólnocie odbyła się uroczystość udzielenia święceń diakonatu z rąk Jego Ekscelencji ks. Bpa Witalisa Krzywickiego. Sześciu salezjanów z naszego seminarium zostało diakonami Kościoła Katolickiego. Tego dnia atmosfera radości i wzruszenia panowała w naszym domu już od samego rana. Na jutrzni, w obecności wspólnoty i zaproszonych gości, kandydaci do diakonatu złożyli uroczyste wyznanie wiary potwierdzone później własnoręcznym podpisem. Do momentu rozpoczęcia Mszy świętej w domu pojawiało się coraz więcej gości, którzy przybyli, by razem z nami świętować ten dzień. Byli to najbliżsi diakonów oraz ich przyjaciele i znajomi.

Mszy świętej przewodniczył ks. bp Witalis Krzywicki, posługujący na co dzień na Ukrainie. Skierował on również do naszych współbraci przyjmujących święcenia słowo, w którym zachęcał ich do wytrwałości w powołaniu i dążenia zawsze w głąb – tak, by ich zjednoczenie z Chrystusem owocowało posługą najbardziej potrzebującym. Po Mszy świętej nowi diakoni wraz ze swoimi rodzinami udali się na dalszą część świętowania podczas posiłku i czasu spędzonego wspólnie przy kawie.

Diakonami Kościoła zostali salezjanie: Patryk Bombiak, Patryk Chmielewski, Adam Cieślak, Michał Kupiński, Aleksander Mastalerz, Adrian Sroka.

Zapewniamy nowych diakonów o naszej modlitwie.  Zachęcamy również Was do polecania Bogu ich powołania i posługi.

FOTORELACJA

Tekst: Paweł Pełka SDB
Zdjęcia: Piotr Rutkiewicz