2 Wrz / 2019

Przygotowanie do ślubów wieczystych

Każdego roku młodzi salezjanie z całej Polski spotykają się na kursie formacyjnym przygotowującym ich do złożenia ślubów wieczystych.

I tak w tym roku, w dniach 19 sierpnia – 1 września dziesięciu salezjanów odbywało go w domu salezjańskim w Rumi, w okolicach Gdyni, pod kierunkiem ks. Adama Paszka, dyrektora wspólnoty seminaryjnej z Krakowa. Każdego dnia zaproszeni goście prezentowali różne zagadnienia dotyczące życia salezjańskiego: duchowość, teologia i dyscyplina ślubów zakonnych, duszpasterstwo młodzieżowe oraz współpraca pomiedzy poszczególnymi gałęziami Rodziny Salezjańskiej. Podejmowane zagadnienia były prezentowane przez przełożonych i formatorów z czterech salezjańskich inspektorii.

Mieliśmy także wiele okazji, aby podzielić się między sobą doświadczeniem życia w duchu Księdza Bosko. Pomiędzy czasem poświęconym formacji i modlitwie, wykorzystaliśmy piękno okolic Rumi i odwiedziliśmy takie miejsca jak Gdańsk, Hel, Władysławowo, monaster Sióstr Betlejemitek w Grabowcu, miejsce męczeństwa Polaków z okresu II Wojny Światowej w Lesie Piaśnickim, czy Salezjańskie Centrum Wychowania Młodzieży w Kniewie. Nasze przygotowanie zakończyło się odnowieniem profesji zakonnej przez niektórych współbraci.

Tekst: Krystian Sukiennik SDB