23 Wrz / 2019

Rodzic, dziecko czy dorosły?

Zamknij oczy i  powiedz kim jesteś – rodzicem, który krytycznym okiem przygląda się poczynaniom innych, statecznym dorosłym pewnie kroczącym przez życie czy też beztroskim dzieckiem które, zawsze z czymś wyskoczy…

Na te i inne pytania mogliśmy sobie odpowiedzieć podczas dwudniowych (19-20 września) warsztatów prowadzonych przez psychoterapeutkę panią dr Ewę Kosińską. W trakcie pracy w grupach odkrywaliśmy siebie – nasze mocne i słabe strony, 60 punktowy test pomógł określić nasze wrodzone i nabyte cechy a na koniec mogliśmy się dowiedzieć co sądzą o nas inni. A wszystko w przyjaznej atmosferze okraszonej licznymi dowcipami i anegdotkami pani doktor.

Czy możemy w pełni poznać siebie bez poznania Boga? Cóż za retoryczne pytanie. Dlatego  po zakończeniu warsztatów rozpoczęliśmy dzień skupienia. Konferencję wygłosił ks. Adam Paszek – rektor naszego seminarium. Dla wielu z nas były to pierwsze dni skupienia w Krakowie dlatego też na dobry początek pochyliliśmy się nad powołaniem księdza.

Czy sami jesteśmy w stanie sprostać tym wymaganiom? Nie. Dlatego zaraz po konferencji mieliśmy dłuższe spotkanie z naszym trenerem personalnym. Tylko Jezus z każdego zawodnika może zrobić championa.

Tekst: Paweł Lehmann SDB