23 Sty / 2014

Sukces w Piekarach, czyli brąz w „halówce”

Reprezentacja WSD TS18 stycznia w Piekarach reprezentacja piłkarska naszego seminarium wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Bł. Jana Pawła II. Piłkarze z Łosiówki zanotowali progres w stosunku do poprzedniego roku, gdyż zajęli trzecie miejsce (w 2013 r. było czwarte).

Trofeum, czyli Puchar Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, zdobyli zawodnicy zespołu TVP Kraków. W finale zakończonym rzutami karnymi ustąpili im piłkarze WSD AK, czyli gospodarze turnieju.

Salezjanie znaleźli się na podium, choć na początku rozgrywek nic na to nie wskazywało. Inauguracja była bardzo nieudana: wynik 0-3 z reprezentacją studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II mówi sam za siebie. W kolejnym meczu duchowi synowie Księdza Bosko mieli niesamowitego pecha: po ich strzałach piłka trzykrotnie trafiała w słupek lub poprzeczkę bramki Saletynów. Spotkanie zakończyło się niesatysfakcjonującym, bezbramkowym remisem.

Po reorganizacji taktycznej drużyny, Salezjanie zaczęli grać bardziej efektownie i… efektywnie. Najpierw przekonali się o tym piłkarze WSD AK, którzy we wcześniejszych spotkaniach zdobyli mnóstwo goli. Salezjanie przez większą część meczu wygrywali 1-0 po precyzyjnym strzale Michała Chorążego. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać i zespół z Łosiówki zanotował kolejny remis (1-1), tym razem jednak po naprawdę dobrej grze.

W ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek team spod znaku „Don Bosco” zmierzył się z najlepszą drużyną turnieju, czyli TVP Kraków. Jakość gry salezjańskich piłkarzy jeszcze bardziej się podniosła: cały zespół odpowiedzialnie bronił i mądrze atakował. Decydującą o zwycięstwie akcję przeprowadził Piotr Zieliński, który w sytuacji dwóch na jednego przytomnie podał futbolówkę do Bartosza Majchrzaka, który wbiegł razem z nią do bramki. Minimalne zwycięstwo nad faworytami było w pełni zasłużone, bo dzięki uporządkowanej defensywie (kapitan Mateusz Macinkiewicz, Piotr Pączkowski, wspomniany B. Majchrzak oraz debiutujący jako bramkarz – Grzegorz Dłużniak), Salezjanie cały czas kontrolowali wynik. Pomogli w tym również zmiennicy o imieniu Krzysztof: Trojanowski i Cepil, którzy jak tylko potrafili, przeszkadzali „telewizyjnym” w rozgrywaniu akcji.

Pięć zdobytych punktów pozwoliło zakwalifikować się zespołowi z Łosiówki do meczu o trzecie miejsce. Stawka spotkania trochę sparaliżowała Salezjanów, bo przeciwnicy, czyli zawodnicy UPJP2 szybko strzelili gola. Wyrównał P. Pączkowski po zespołowym rozklepaniu akademickiej obrony przez M. Chorążego i K. Trojanowskiego. Rywale z uniwersytetu znów wyszli na prowadzenie i mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku. Na szczęście w bramce stał niezawodny G. Dłużniak, który swoimi fantastycznymi interwencjami do tego nie dopuścił. To właśnie dzięki jego wysiłkom końcówka meczu przypominała thriller. Na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Salezjanie wyprowadzili ostatni kontratak: piłka trafiła do P. Pączkowskiego, który pobiegł prawym skrzydłem i wysokim lobem dośrodkował piłkę „na długi słupek” bramki UPJP2. Tam znalazł się niepilnowany M. Macinkiewicz i z najbliższej odległości kopnął futbolówkę do siatki: 2-2 na siedem sekund przed końcem! Do pełnego happy endu brakowało jeszcze tylko lepszego od rywali wykonywania rzutów karnych. To się na szczęście udało i… piłkarze z Łosiówki mogli odebrać zasłużone, brązowe medale.

NN.

Foto: Artur Micorek WSD AK

Turniej 2014 Turniej 2014 Turniej 2014 Turniej 2014 Turniej 2014 Turniej 2014 Turniej 2014

One thought on “Sukces w Piekarach, czyli brąz w „halówce””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *