9 Paź / 2016

XII Piesza Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły – robotnika

8 października z parafii salezjańskiej św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach wyruszyła już po raz XII pielgrzymka śladami Karola Wojtyły – robotnika. Ta piękna idea jest żywym pomnikiem osoby św. Jana Pawła II, który związany był z dębnicką parafią w której jak mówił: ,,wymodlił swoje powołanie”. Tradycyjnie w tym wydarzeniu brała udział nasza wspólnota seminaryjna.

Trasa pielgrzymki wiedzie drogą, którą przed laty przemierzał Karol Wojtyła zmierzając do pracy w kamieniołomie na Zakrzówku. W trakcie drogi pielgrzymka miała wyznaczone stacje, które w sposób szczególny związane były w osobą świętego papieża. Rozpoczynając od kościoła na Dębnikach, ul. Różanej 11, gdzie mieści się  dom Sługi Bożego Jana Tyranowskiego, pielgrzymi udali się w kierunku ul. Tynieckiej 10. To właśnie tam mieści się dom, w którym  mieszkał i wychowywał się Karol Wojtyła. Kolejne stacje mieściły się przy ul. Szwedzkiej 12 oraz obok kaplicy Matki Bożej na ul. Twardowskiego. Podczas modlitwy różańcowej dziękowaliśmy dobremu Bogu, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła za wszelkie otrzymane dary, łaski, którymi obdarza nas każdego dnia.  Na placu obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Na zakończenie w Sanktuarium św. Jana Pawła II , odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Bartocha SDB.

Na koniec liturgii ks. Inspektor wręczył stypendia dla najzdolniejszej młodzieży pochodzącej z środowisk salezjańskich i placówek przynależących do Inspektorii Krakowskiej. Pielgrzymka odbyła się przeddzień XVI dnia papieskiego, którego hasło brzmi: ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jest to hasło nieprzypadkowe, które stanowi niejako zwieńczenie Roku Miłosierdzia i podsumowanie Światowych Dni Młodzieży.

tekst: Jakub Marek SDB
foto: Paweł Bróż SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend