10 Paź / 2016

Dzień Wdzięczności Inspektorii Wrocławskiej

Ósmego października bieżącego roku jako alumni inspektorii wrocławskiej udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze, by tam wraz ze swymi rodzicami oraz przedstawicielami rodziny salezjańskiej dziękować Bogu za dar wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem bulli papieża Franciszka i koronką do Bożego miłosierdzia, po czym udaliśmy się w uroczystej procesji do bazyliki, aby przez ręce Maryi podziękować za charyzmat salezjański, za naszych rodziców oraz za powołania współbraci obchodzących jubileusze kapłaństwa i profesji zakonnej, co zostało  podkreślone w czasie kazania ks. inspektora Jarosława Pizonia.

Tradycją naszego inspektorialnego święta jest program artystyczny przygotowany przez nowicjuszów z Kopca. Tegoroczna scenka przedstawiła sylwetki błogosławionych oratorianów z Poznania, których 75 rocznica męczeństwa przypada w przyszłym roku. Sztuka ukazała nam ich głębokie zawierzenie Bogu i Maryi, dzięki któremu mogli zachować radość i poczucie wolności nawet w więzieniu.

Zanim udaliśmy się na wspólny obiad trzy osoby podzieliły się z nami swoim osobistym doświadczeniem spotkania z błogosławionymi męczennikami. To prawda, że kl. Krzysztof Jaskólski, pani Małgorzata Gajos, czy ks. Jerzy Mikuła nie spotkali ich osobiście, ale każdy z nich na swój sposób doświadczył ich żywej obecności.

Pełni radości i entuzjazmu wróciliśmy do seminarium i z niecierpliwością oczekujemy na czerwcowe spotkanie z przełożonym generalnym, ks. Angelem Fernandezem Artime, który w tym czasie przyjedzie do Poznania.

tekst: Adam Cieślak SDB / Marcin Giemzik SDB
foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend