16 Lis / 2016

Skupieni

Pokora, czystość i miłość to cnoty, dzięki którym można postępować w rozwoju życia duchowego. Przypomniał o tym naszej salezjańskiej wspólnocie ks. Kazimierz Sala SDB ze Szczyrku podczas miesięcznego dnia skupienia, który przeżywaliśmy 12 listopada.

Dzień rozpoczęła uroczysta jutrznia. O godzinie 9.00 zabrzmiało „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…” i ks. Kaznodzieja wygłosił konferencję ascetyczną. Odwoływał się do doświadczenia duchowego św. Faustyny Kowalskiej oraz wielu innych mistrzów życia duchowego. Jego przepowiadanie wpisało się także w kontekst przeżywanej nowenny przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla. Następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 11.20 wspólnota modliła się tekstem Ćwiczenia Dobrej Śmierci. W samo południe odprawiono Mszę świętą, podczas której ks. Kazimierz zwrócił uwagę na wartość i ważność modlitwy w życiu chrześcijanina, zakonnika, kapłana oraz na jej moc i potęgę.

Eucharystia była zwieńczeniem dnia skupienia naszej wspólnoty oraz dobrym momentem, by podziękować Bogu i ludziom za usłyszane słowo i uzyskane łaski. Trwając na modlitwie do Boga, ufamy, że ten czas łaski w ciszy i skupieniu wyda błogosławione owoce w życiu naszej wspólnoty.

Tekst: Damian Okroj SDB
Foto: Marcin Pikor SDB

[srizonfbalbum id=53]