24 Lis / 2016

Świadectwo modlitwy, modlitwa świadectwa

20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla w pięciu parafiach inspektorii wrocławskiej oraz czterech inspektorii krakowskiej odbyły się spotkania powołaniowe na niedzielnych Mszach Świętych. Motywem przewodnim było świadectwo naszych współbraci: kim jest dla nich Chrystus, a wydarzeniem centralnym Komunia Święta i osobisty akt zawierzenia Jezusowi swojego życia w czasie każdej Eucharystii.

Tegoroczna niedziela powołaniowa odbywała się w historycznym i przełomowym momencie dla naszego kraju: w każdym kościele wspólnota parafialna powierzyła się Chrystusowi jako swojemu Królowi i Panu. Dlatego również i my, nie tylko skupiliśmy się na doświadczeniu swojego powołania, ale również staraliśmy się wyjaśnić czym jest ten akt intronizacyjny dla człowieka wierzącego, a także jakie ma to konsekwencje w jego życiu. Mieliśmy okazję poznać lokalne wspólnoty, a przede wszystkim młodzież w parafiach: pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie, pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych, pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Raszówce, pw. św. Jacka w Pogorzeliskach, pw. św. Józefa w Przemyślu, pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie, pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie, Ośrodku Duszpasterskim w Staniątkach oraz kościołach filialnych.

Dzięki wspólnemu uczestnictwu z wiernymi w Eucharystii i naszemu świadectwu staraliśmy się przybliżyć młodym ludziom czym jest powołanie salezjańskie oraz zachęcić do nieustannej modlitwy o powołania i za powołanych w Kościele. Zatem nasze świadectwo było ściśle połączone z modlitwą, bez której nie przeżylibyśmy tak owocnie tego dnia. Pomocą w tym było zorganizowanie w  przeddzień uroczystości „Jerycha modlitewnego”, czyli całonocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w jednym z kościołów lub wieczoru uwielbienia przygotowanego przez młodzież w Lubinie. Tym samym po raz kolejny mogliśmy się przekonać o dużej wierze okolicznych mieszkańców, spośród których jest wielu młodych ludzi poszukujących Boga i odpowiedzi na najważniejsze pytania w ich życiu, w tym pytania o swoją przyszłość i powołanie.

Marcin Giemzik SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend