27 Lis / 2016

CECYLIADA 2016

„Pośród dźwięków instrumentów Cecylia śpiewała Panu” W ten śpiew włączyła się również nasza wspólnota seminaryjna, gdy pełna radości obchodziła liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.

Nasze świętowanie nie ograniczyło się tylko i wyłącznie do liturgii. Po kolacji, w ramach wieczoru braterskiego niezawodny piąty kurs przeprowadził dość nietypowy konkurs muzyczny. Nietypowy, bo prezentowane utwory raczej nie pojawiały się na popularnych listach przebojów. Zresztą, po co udawać „gwiazdy”, które za chwilę spadną, skoro można przenieść się do czasów dzieciństwa i wcielić się w nieśmiertelne postaci z bajek? W ten oto sposób zagościł na naszej scenie Sindbad, Smurfy, Muminki i jakiś bałwan ulepiony z zeszłorocznego śniegu.

Emocji było przy tym co niemiara, ale na tym nie koniec. Oprócz prezentacji talentów trzeba się było również wykazać się wiedzą, i to zarówno z teorii muzyki jak i kinematografii. W ten sposób, nie za nic uważając popularne w telewizji muzyczne show, staliśmy się uczestnikami niepowtarzalnej, niskobudżetowej produkcji, którą długo jeszcze będziemy wspominać.

Tekst: Adam Cieślak SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

[srizonfbalbum id=57]