18 Maj / 2017

Spotkanie z autorką Biografii Syna Bożego

We wtorek 16 maja miało miejsce jedno z pierwszych oficjalnych spotkań autorskich z panią dr Marią Miduch na temat jej najnowszej książki pt „Biografia Syna Bożego”. Nie zabrakło też wspomnień na temat dwóch wcześniejszych pozycji, które traktują o Osobie Ducha Świętego i Boga Ojca.

„Autorka tej biografii od wielu lat podąża za swoim Bohaterem. Szukała Jego śladów w Ziemi Świętej, księgach Starego i Nowego Testamentu, naukowych opracowaniach, ale przede wszystkim w swoich codziennych doświadczeniach. W Biografii Syna Bożego teoria i praktyka dopełniają się.”

Wieczór autorski odbył się w naszym domu. Zgromadził wielu zainteresowanych pracą p. dr Miduch. Spotkanie powstało z inicjatywy młodych salezjanów. Rozpoczęło się modlitwą oraz przywitaniem gości przez ks. dyrektora dra Dariusza Kozłowskiego SDB. Następnie sylwetkę oraz przygodę naukową Autorki przedstawił ks. dr hab. Sylwester Jędrzejewski SDB, który towarzyszy pani Miduch od początku jej zmagań naukowych. Odwoływał się do ich wspólnych spotkań, rozmów, odkryć oraz refleksji nad Biblią i językiem hebrajskim. Ks. Profesor jest najlepszym świadkiem sukcesów naukowych pani dr Marii Miduch.

Następnie był czas na zadawanie pytań. Dotyczyły one tytułu książek oraz sekwencji ich powstawania, treści oraz doświadczeń duchowych związanych z okresem powstawania tej trylogii. Pytano o emocje, przeżycia i spotkania związane z tą książką, o nowe odkrycia w osobie Jezusa oraz o Pismo Święte, które jest podstawowym źródłem poznania Chrystusa. Nie zabrakło też pytań o przyszłość i dalsze plany.

Po wieczorze autorskim była okazja, by zakupić książki, otrzymać autograf oraz skosztować słodkiego poczęstunku.

Spotkanie zakończyło się krótkim podsumowaniem usłyszanych treści. Z pewnością ta książka jest godna polecenia. Stanowi doskonałą pomoc w przeżyciu rekolekcji z Trójcą Świętą w roli głównej.

tekst: Damian Okroj SDB
foto: Adrian Sroka SDB

https://www.facebook.com/pg/losiowka/photos/?tab=album&album_id=1864329777150153

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *