16 Maj / 2017

Wspólne świętowanie u Marii Dominiki

15 maja jako wspólnota salezjanów z Łosiówki i Nowej Huty mieliśmy okazję wraz z salezjankami pracującymi w krakowskich szkołach, świętować z okazji Uroczystości św. Marii Dominki Mazarello. Oprócz wspólne przeżytej Eucharystii, był czas na uroczystą kolację oraz serdeczne rozmowy i wymianę doświadczeń duszpasterskich. 

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 18.00 Mszą Świętą w kaplicy w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Bł. Laura Vicuna w Krakowie.  Przewodniczył jej rektor naszego seminarium ks. Dariusz Kozłowski, a homilię wygłosił ks. Dariusz Porzucek. Zaznaczył on podstawowy rys św. Marii Dominiki, współzałożycielki salezjanek. Była nią pokora. Bez niej Maria Dominika nie potrafiłaby przyjąć woli Bożej wobec wielu trudności ani stać się dla swoich sióstr i wychowanek Matką – serdeczną, czułą i wyrozumiałą. Taki właśnie rys jest widoczny z jej listów.

Następnie s. Magdalena Szlachcic w imieniu wszystkich salezjanek zaprosiła nas na uroczystą kolację. Był to moment wymiany osobistych doświadczeń, przemyśleń  i radości z codziennej pracy z młodzieżą. Nie zabrakło również czasu na śpiewanie znanych nam pieśni, które rozbawiły nas do łez. Mogliśmy także zobaczyć niektóre pomieszczenia szkoły, która nieustannie zmienia swoje oblicze przez różnego rodzaju inwestycje, dzięki pomysłowości i przedsiębiorczości tutejszych salezjanek. Na sam koniec odmówiliśmy wspólnie litanię loretańską i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym wróciliśmy do domu. Już dzisiaj czekamy na następne spotkanie, które jest dla nas zawsze budujące i poszerza nasze horyzonty pracy duszpastersko-pedagogicznej.

tekst: Marcin Giemzik SDB
foto: Adrian Sroka SDB

https://www.facebook.com/pg/losiowka/photos/?tab=album&album_id=1863338590582605

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *