25 Maj / 2017

Odpust parafialny

Wspomożycielka Wiernych obejmuje swą opieką każdego, kto przechodzi przez próg domu salezjańskiego. W maju przeżywamy nowennę do naszej niebieskiej Przewodniczki i Nauczycielki, aby w końcu 24. dnia tego miesiąca celebrować uroczystość Jej poświęconą.

Nasza mała wspólnota parafialna na Łosiówce, której patronuje Maryja Wspomożycielka Wiernych świętowała już 21. maja. Uroczystości odpustowe oraz 70-lecia poświęcenia kościoła rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą o godzinie 12.00, której przewodniczył ks. Aleksander Karkoszka SDB.  W przeżycie tego najważniejszego wydarzenia włączyły się wszystkie lokalne wspólnoty: salezjanie, dzieci ze scholi i ministranci, młodzież z Ziemi Boga, Salezjański Wolontariat Misyjny oraz panie z Żywego Różańca i salezjanie współpracownicy, a także Bure Misie i całe rodziny. 

Następnie na Sali teatralnej odbyła się krótka akademia ku czci Maryi Wspomożycielki a dzieci recytowały wierszyki dla mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Wspólnota świętowała przy grillu, bigosie i cieście. W radosne przeżywanie tego dnia włączył się także seminaryjny zespół muzyczny ŁośBand. Młodzież z Ziemi Boga przeprowadziła konkurencje wolne dla dzieci oraz zabawę fantową. Była też możliwość zwiedzania Misyjnych Wiosek Świata. Całość zakończyliśmy wspólną koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwem Bożym udzielonym przez ks. Andrzeja Rolnika SDB, wikariusza ks. Dyrektora.

W organizację i przeżycie tego wspólnotowego święta włączyło się wielu ludzi dobrej woli z naszego „łosiówkowego” duszpasterstwa na czele z ks. Robertem Bieleniem SDB, rektorem naszego kościoła , za co wszystkim należy się serdecznie Bóg zapłać!

tekst: Damian Okroj SDB
foto: Michał Michalski & Artur Chejnowski SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *