26 Maj / 2017

Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych

Maryjo, niebieska Hetmanko, spod Wiednia, Chocimia, Lepanto, broniąca od napaści wrogów tych, którzy zaufali Bogu.” Wielu jest na świecie dobrodziejów, którzy duchowo i materialnie wspomagają dzieło św. Jana Bosko, żaden z nich nie może się jednak równać z Maryją, czczoną pod tytułem Wspomożycielki Wiernych.

Obchodząc 24 maja jej uroczystość staraliśmy się choć w części odwdzięczyć za to wszystko, co za jej wstawiennictwem otrzymaliśmy. W jaki sposób? Uroczysta jutrznia, kawa z pączkiem, odświętny ubiór – takie małe drobiazgi, którymi chcieliśmy podkreślić wyjątkowość tego dnia i przygotować się na spotkanie z naszą Matką.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna eucharystia, której przewodniczył Radca Regionalny, ks. Tadeusz Rozmus. Oprócz nas uczestniczyli w niej również przedstawiciele różnych grup związanych z prowadzonym na Łosiówce duszpasterstwem: studenci z Ziemi Boga, Wolontariusze Salezjańscy, Salezjanie Współpracownicy, wychowankowie z SALTROMu, członkowie Wędrownego Oratorium.

Msza święta, choć sprawowana uroczyście i z należnym namaszczeniem, pełna była salezjańskiej radości, której naturalnym przedłużeniem było późniejsze spotkanie przy grillu, poprzedzone krótką akademią ku czci Wspomożycielki. O nasze nastroje i żołądki zadbali współbracia kursu czwartego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Wiele razy, w ciągu dnia powtarzano słynne słowa księdza Bosko, aby zaufać Wspomożycielce, a będą działy się prawdziwe cuda. Czy tego dnia miały jakieś miejsce? Na pewno cudem była przerwa w opadach deszczu, która umożliwiła nam świętowanie na zewnątrz, o inne trzeba by pytać tych, którzy ich doświadczyli. Jednego jesteśmy pewni – tego dnia Wspomożycielka była nie tylko obecna na naszych zdjęciach umieszczonych na facebooku. Ona przechadzała się pośród nas.

tekst: Adam Cieślak SDB
foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *