10 Cze / 2017

Prymicje na Łosiówce

W święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 8.06 –  nasi bracia neoprezbiterzy  sprawowali Eucharystię prymicyjną w naszej wspólnocie! W to wyjątkowe święto w rektoracie przy „Łosiówce” dziesięciu nowo wyświęconych salezjanów dziękowało za czas, który przygotował ich do służby kapłańskiej.

Patryk, Maciej, dwóch Pawłów, dwóch Michałów, Oskar, Mariusz, Andrzej i Przemek uroczyście koncelebrowali Mszę Świętą w towarzystwie tych, którzy towarzyszyli im na salezjańskiej drodze powołania kapłańskiego. Byli obecni ich duchowi towarzysze, wykładowcy, wierni i odbiorcy misji salezjańskiej – młodzież (która dorastała wraz nimi). Jak mówił celebrans, ks. Mariusz, to właśnie młodzi, choć mieli być przez nich formowani, sami formowali ich i swoją obecnością przemieniali ich serca. Ten dar obecności w duszpasterstwie zawsze ożywiał i motywował młodych kapłanów do pracy nad sobą i do zbliżenia do Chrystusa, by Go nieść potrzebującym.

Neoprezbiterzy poprosili ks. prof. Wojciecha Życińskiego SDB o homilię. Jego słowa były niejako skrótem formacji seminaryjnej; czasu, który już za nimi… Przypomniał, że Jezus nie założył zwycięskiego Kościoła mającego odnosić sukcesy, że Droga Krzyżowa to nie droga do kariery, a Golgota! To z pewnością nie najlepsza posada prezesa. „Nie pozwólcie zrobić z siebie liderów i sprawnych menadżerów parafii i grup. Kapłan to sługa Chrystusa – Jego mamy naśladować, jak Piotr i apostołowie idąc wbrew myśleniu świata” – mówił spokojnym, lecz bardzo przekonywującym głosem wykładowca dogmatyki.

Wszyscy jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za odwiedziny i kapłańskie błogosławieństwo. Życzymy, aby Wasze zawołania prymicyjne, były zawsze w Waszych sercach i modlitwie. Niech moc Ducha Świętego sprawi, że ożywicie serca młodych miłością do Boga a serca stare i zmęczone, odmłodzicie! Wspieramy Was modlitwą!

Tekst: Patryk Chmielewski SDB
Foto: Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *