10 Cze / 2017

Prymicje na Łosiówce

W święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 8.06 –  nasi bracia neoprezbiterzy  sprawowali Eucharystię prymicyjną w naszej wspólnocie! W to wyjątkowe święto w rektoracie przy „Łosiówce” dziesięciu nowo wyświęconych salezjanów dziękowało za czas, który przygotował ich do służby kapłańskiej.

Patryk, Maciej, dwóch Pawłów, dwóch Michałów, Oskar, Mariusz, Andrzej i Przemek uroczyście koncelebrowali Mszę Świętą w towarzystwie tych, którzy towarzyszyli im na salezjańskiej drodze powołania kapłańskiego. Byli obecni ich duchowi towarzysze, wykładowcy, wierni i odbiorcy misji salezjańskiej – młodzież (która dorastała wraz nimi). Jak mówił celebrans, ks. Mariusz, to właśnie młodzi, choć mieli być przez nich formowani, sami formowali ich i swoją obecnością przemieniali ich serca. Ten dar obecności w duszpasterstwie zawsze ożywiał i motywował młodych kapłanów do pracy nad sobą i do zbliżenia do Chrystusa, by Go nieść potrzebującym.

Neoprezbiterzy poprosili ks. prof. Wojciecha Życińskiego SDB o homilię. Jego słowa były niejako skrótem formacji seminaryjnej; czasu, który już za nimi… Przypomniał, że Jezus nie założył zwycięskiego Kościoła mającego odnosić sukcesy, że Droga Krzyżowa to nie droga do kariery, a Golgota! To z pewnością nie najlepsza posada prezesa. „Nie pozwólcie zrobić z siebie liderów i sprawnych menadżerów parafii i grup. Kapłan to sługa Chrystusa – Jego mamy naśladować, jak Piotr i apostołowie idąc wbrew myśleniu świata” – mówił spokojnym, lecz bardzo przekonywującym głosem wykładowca dogmatyki.

Wszyscy jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za odwiedziny i kapłańskie błogosławieństwo. Życzymy, aby Wasze zawołania prymicyjne, były zawsze w Waszych sercach i modlitwie. Niech moc Ducha Świętego sprawi, że ożywicie serca młodych miłością do Boga a serca stare i zmęczone, odmłodzicie! Wspieramy Was modlitwą!

Tekst: Patryk Chmielewski SDB
Foto: Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *