14 Cze / 2017

Z błogosławionymi Oratorianami

W  weekend, 9-11 czerwca, współbracia z wrocławskiej inspektorii udali się do Poznania, gdzie rodzina salezjańska wraz z młodzieżą z całej Polski świętowała obchody 75 rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionych oratorianów. Główne uroczystości odbywały się w sobotę, jednak część młodzieży wraz z opiekunami do stolicy Wielkopolski przybyła już w piątek na tzw. Oratoriadę, czyli spotkanie oratoriów z inspektorii wrocławskiej.

Sobota była dniem spędzonym w bardzo salezjańskiej atmosferze. W samo południe odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. Generał Angel Fernandez Artime. Po niej odbyły się koncerty, po których grupy, które przybyły świętować mogły zwiedzać miejsca związane z bł. Piątką Poznańską. Zobaczyli oni oratorium przy ul. Wronieckiej w Poznaniu, gdzie wychowywali się Ci, których nazywamy Wiernymi do Końca. Tradycyjne wieczorne słówko miało miejsce w Forcie VII, gdzie Franciszek Kęsy, Jarogniew Wojciechowski, Edward Kaźmierski, Edward Klinik i Czesław Jóźwiak byli przetrzymywani. Oprócz zadumy nad losami i piękną postawą młodych chłopaków nie brakowało oczywiście radości i zabawy, które są przecież ważnym elementem salezjańskiego wychowania.

Całość spotkania zakończyła Msza św. odprawiona w kościele przy ul. Wronieckiej. W przeciągu tych dni młodzież miała okazję przybliżyć się do błogosławionych oraz prosić ich o wstawiennictwo w różnych sprawach. Wielkim świadectwem dla uczestników zjazdu było spotkanie z rodzinami błogosławionych które również zebrały się podczas uroczystości.

tekst: Paweł Pełka SDB
Foto: Adrian Sroka SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *