6 Wrz / 2017

Wizytacja rozpoczęta

W sobotę 2 września w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pomimo trwających jeszcze wakacji, w kaplicy, jadalni oraz w innych pomieszczeniach zrobiło się tłoczno i gwarno za sprawą przybyłych gości. Okolicznością, która zgromadziła współbraci salezjanów, delegacje oraz młodzież z niemal wszystkich placówek inspektorii krakowskiej, było rozpoczęcie nadzwyczajnej wizytacji księdza radcy regionu Europa Środkowo-Północna, ks. Tadeusza Rozmusa.
Przed rozpoczęciem wizytacji odbyło się spotkanie rady inspektorialnej z ks. Radcą.
Wydarzeniem centralnym dnia była uroczysta Msza Święta sprawowana o godzinie 12.00 w kaplicy seminaryjnej. Na początku Eucharystii Ks. Inspektor Adam Parszywka przywitał ks. Radcę oraz wszystkich zebranych, zaznaczając, że prowadzenie wizytacji jest czasem wytężonej pracy i niesie ze sobą wiele trudu. W homilii ks. Radca rozwinął szeroko temat talentów z odczytanego fragmentu Ewangelii. Uczestnicy Eucharystii zostali zaproszeni do refleksji nad tym, co zrobili z otrzymanymi talentami. Talentami, które stanowią wiara, dary otrzymane podczas chrztu, w końcu charyzmat salezjański. Ksiądz Rozmus podkreślił, że centrum misji i charyzmatu salezjańskiego stanowi bycie wśród młodych ludzi, którzy powinni dostrzec ks. Bosko w salezjanach oraz wszystkich zaangażowanych w wielkie dzieło zapoczątkowane przez Świętego. Ks. Radca zwrócił uwagę na to, że czas wizytacji jest czasem rozeznawania woli Bożej, a „głównym wizytatorem jest Duch Święty”.
Następnie wszyscy udali się na obiad, po którym miało miejsce spotkanie ks. Radcy z księżmi dyrektorami, proboszczami oraz odpowiedzialnymi za poszczególne placówki.

tekst: Paweł Bróż SDB
foto: Marcin Pikor SDB

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend