„Czy Ty jesteś Mesjaszem…?”


Salezjanie Księdza Bosko serdecznie zapraszają do obejrzenia i przeżycia misterium Męki Pańskiej pt. „Czy Ty jesteś Mesjaszem…?”, wystawianego na scenie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.

Teatralne przedstawienie wydarzeń Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa stanowi ponad osiemdziesięcioletnią tradycję sceny salezjańskiej i jest propozycją dla każdego, kto pragnie głębiej przeżyć najważniejsze Tajemnice wiary. Pragniemy razem z Państwem podejmować pytania: o tajemnicę zła, o dramat grzechu i potęgę łaski, o tajemnicę życia, o sens bólu, cierpienia i umierania, a także – zmartwychwstania. Chcemy jednak przede wszystkim zastanowić się nad tym: Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?

Misterium „Czy Ty jesteś Mesjaszem…?” ma charakter ewangelizacyjny i przeznaczone jest dla młodzieży i widzów dorosłych. Jako aktorzy występują alumni Seminarium salezjańskiego w Krakowie, zaś reżyserem spektaklu jest Pan Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie Nowej Hucie.

Pełna dynamizmu akcja, połączona z grą świateł i muzyką, pozwala odbiorcy przenieść się do czasów i miejsc, z którymi związane są najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Dostosowując misterium pasyjne do potrzeb dzisiejszego widza, chcemy odpowiedzieć na orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI: „Kapłan i duszpasterstwo w świecie cyfrowym: nowe media w służbie Słowa”. Ojciec  Święty zachęca nas, abyśmy jako osoby konsekrowane działali w mediach, poprzez torowanie drogi nowym spotkaniom, zapewniając zawsze wysoką jakość ludzkiego kontaktu oraz troskę o osoby i ich prawdziwe potrzeby duchowe; dając ludziom, żyjącym w tych naszych „cyfrowych” czasach, znaki niezbędne do rozpoznania Pana; umożliwiając im wychowywanie się do oczekiwania i nadziei oraz zbliżenia się do Słowa Bożego, które zbawia i sprzyja integralnemu rozwojowi człowieka. Troska o wychowanie młodego człowieka i prowadzenie go po drogach świętości w „świecie obrazu” jest zadaniem i wyzwaniem naszego apostolskiego posłannictwa na wzór Świętego Jana Bosko.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *